Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej, Gdańsk Matemblewo

Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej, Gdańsk Matemblewo  
Miejscowoœć: Gdańsk Matemblewo
 
Województwo: pomorskie
 
Lokalizacja: Okolice Trójmiasta
 
Kategoria: inne
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: toja1358 (2106 pkt, 2 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne pomorskie »
 
Opis Zdjęcia (15) Komentarze (0) Mapa
Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej jest miejscem kultu od ponad dwustu lat i jak każde takie miejsce posiada swoją legendę. Kaszubskie przekazy ludowe mówią, że pewien stolarz, mieszkający z rodziną w pobliskiej Matarni, wyruszył pieszo po pomoc dla żony. Kobieta spodziewała się dziecka, a jej stan zdrowia nagle się pogorszył. Stolarz miał do przejścia około dziesięciu kilometrów przez las, podczas srogiej zimowej zamieci. Stopniowo tracił siły, aż padł ze zmęczenia. Pozostała mu tylko modlitwa. I gdy się tak żarliwie modlił, ukazała mu się brzemienna Niewiasta, mówiąc, że może wracać do domu, bo żona szczęśliwie urodziła i czuje się dobrze. Stolarz uwierzył, zebrał ostatki sił i wrócił do domu. Było tak, jak powiedziała Niewiasta. Kilka dni później stolarz opowiedział o tym wydarzeniu cystersom w opactwie oliwskim, którzy wystawili w tym miejscu kapliczkę.
Obecna kaplica znajduje się na usypanym sztucznie 9-cio metrowym wzgórzu. Miejsce otoczone lasami jest oaza spokoju i refleksji. Przybywają tu wierni z modlitwami o szczęśliwe macierzyństwo. Obok kapliczki powstał w 1993r. Dom Samotnej Matki, funkcjonuje też Okno Życia.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych