Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Warsztaty Ceramiczne, Ćmielów

Warsztaty Ceramiczne, Ćmielów  
Miejscowość: Ćmielów
 
Województwo: świętokrzyskie
 
Lokalizacja: Okolice Radomia
 
Kategoria: kultura / sztuka
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: AS-Ćmielów (36 pkt, 61 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne świętokrzyskie »
 
Opis Zdjęcia (6) Komentarze (1) Mapa
Przygodę z porcelaną czas zacząć! Będąc w Ćmielowie w manufakturze porcelany watyo skorzystać zWarsztatów Ceramicznych pod okiem doświadczonego instruktora (działają one od 2010 r.). Do dyspozycji turystów są trzy programy warsztatów: wykonanie róży z masy porcelanowej lub pomalowanie porcelanowej filiżanki lub kotka piłkarskiego. Uczestnicy na początku ubierają specjalne fartuchy ochronne i otrzymują instrukcje od prowadzącego. W przypadku programu z różą, uczestnicy pod okiem instruktora i stosując się do jego wskazówek, lepią siedmiopłatkową różę z masy porcelanowej opatrzoną pieczęcią firmową. Po wykonaniu kwiatka uczniowie otrzymują informację, jak należy postępować z wyrobem po zabraniu go do domu. Róża zapakowana w pudełko, zabierana jest przez uczestników w stanie surowym (bez wypału).
W przypadku warsztatów malowania poszkliwionego wyrobu uczestnicy otrzymują specjalne farby ceramiczne i pod okiem instruktora zdobią wyrób (filiżanka lub kotek). Wyroby pod koniec warsztatów są zbierane i wypalane. Czas oczekiwania na wypalony wyrób to ok. 40 min. Wyroby mogą zostać przygotowane również na kolejny dzień.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych