Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Stare Miasto, Starówka, Warszawa

Stare Miasto, Starówka, Warszawa  
Miejscowoœć: Warszawa
 
Województwo: mazowieckie
 
Lokalizacja: Okolice Warszawy
 
Kategoria: zabytek / muzeum
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: Anonim
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne mazowieckie »
 
Opis Zdjęcia (6) Komentarze (0) Mapa
Stare Miasto w Warszawie, zwane potocznie Starówka to obowiązkowy punkt dla wszystkich osób zwiedzających stolicę Polski.

Stare Miasto jest najstarszym osiedlem osiedlem miejskim miasta Warszawa. To miejsce wręcz przesiąknięte jest historią i tragicznymi wydarzeniami mającymi tu miejsce podczas Powstania Warszawskiego w roku 1944, kiedy to zostało zrównane z ziemią przez niemieckiego okupanta. Szczęśliwie w latach 1952-55 Starówka została całkowicie odbudowana i dziś możemy cieszyć się jej unikalnym pięknem.

Stare Miasto to Rynek z otaczającymi go charakterystycznymi kamieniczkami, którego nieodzownym elementem jest centralnie umiejscowiona fontanna z Syrenką. Stare Miasto, to także Plac Zamkowy przy którym stoi Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta. Na uwagę zasługuje również zespół murów miejskich i Barbakan (budowla obronna). O tragicznych wydarzeniach z okresu Powstania Warszawskiego przypomina pomnik Małego Powstańca oraz liczne tablice pamiątkowe.

Po trudach związanych ze zwiedzaniem Starówki można złapać oddech w jednej z wielu przytulnych kawiarenek lub spędzić chwilę w galerii podziwiając sztukę.

Zwiedzając Warszawę nie sposób ominąć Stare Miasto. Pięknie zrekonstruowana Warszawska Starówka z pewnością przypadnie każdemu do gustu.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce SwiatBezGranic.pl
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych