Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Pałac Kultury i Nauki, Warszawa  
Miejscowoœć: Warszawa
 
Województwo: mazowieckie
 
Lokalizacja: Okolice Warszawy
 
Kategoria: zabytek / muzeum
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: Anonim
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne mazowieckie »
 
Opis Zdjęcia (2) Komentarze (0) Mapa
Pałac Kultury i Nauki, położony w ścisłym centrum Warszawy, przy placu Defilad, ze swoją charakterystyczną bryłą, stanowi pomnik minionej epoki. Jednocześnie jest jednym z najbardziej znanych i najłatwiej rozpoznawanych budynków w Warszawie i w Polsce.

Pałac Kultury i Nauki stanowi "dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego", zaś jego pomysłodawcą był sam Józef Stalin. Pałac wybudowany został w zaledwie 3 lata, do użytku oddany został w roku 1955.

Obecnie Pałac stanowi siedzibę wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, m. in.: kina, teatry, księgarnia, wyższa uczelnia (Collegium Civitas), instytucje naukowe. Na jego terenie organizowane są liczne wystawy, a nawet targi. W jego wnętrzu znajduje się jedna z największych sal konferencyjnych w Polsce, mieszcząca 3000 osób, tak zwana Sala Kongresowa, a także Muzeum Techniki oraz Pałac Młodzieży.

Największą atrakcję Pałac Kultury i Nauki stanowi znajdujący się na 30tym piętrze taras widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama Warszawy, przez co obiekt stanowi sztandarowy punkt większości wycieczek turystycznych do Warszawy.

Wokół Pałacu Kultury i Nauki narasta wiele kontrowersji wśród społeczeństwa polskiego. Dla jednych Pałac stanowi symbol zniewolenia przez władzę radziecką, dla innych stał się nieodłącznym symbolem Stolicy, na stałe wpisanym w jej architekturę.

2 lutego 2007 r. Pałac został wpisany do rejestru zabytków.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych