Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Jezioro Wicko, Łącko Postomino

Jezioro Wicko, Łącko Postomino  
Miejscowość: Łącko Postomino
 
Województwo: zachodniopomorskie
 
Lokalizacja: Okolice Gdańska
 
Kategoria: sport / rekreacja
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: Mirek (14 pkt, 129 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Kwatery nad morzem »
 
Opis Zdjęcia (9) Komentarze (0) Mapa
Jezioro Wicko leży na Wybrzeżu Słowińskim w gminie Postomino województwo Zachodniopomorskie zajmuje obszar 1059 ha o długości 5,1 km i szerokości 3,7 jest to jezioro nadbrzeżne oddzielone od morza mierzeją pokrytą lasem. Maksymalna głębokość wynosi ok. 6 metrów w zależności od pory roku opadów i pracy pomp na kanale Głownica, natomiast średnia ok. 2 metrów. Wysokość lustra wody n.p.m ok. 0,1 m. Rzeczki zasilające jezioro to Klasztorna, Świdnik oraz wypływający kanał do morza Głownica. Miejscowości które leżą w bezpośredniej bliskości Wicka to Jezierzany, Łącko, Wicko Morskie i Królewo. Północny brzeg zajęty jest przez poligon morski Wicko. Jezioro przedzielone jest na dwie części oddziela je półwysep na część zachodnią (mniejszą) i część wschodnią większą. Między półwyspem a północną częścią jeziora znajduje się płytka cieśnina z licznymi głazami podwodnymi jak i jednym wystającym z wody. Na jeziorze znajdują się cztery pomosty nadające się do cumowania jachtów Jezierzany, Łącko,(z toaletami, bieżącą wodą i energią elektryczną), Wicko Morskie (pomost wojskowy).
W Łącku znajduje się Szkoła Żeglarstwa Magola która prowadzi szkolenia żeglarskie ISSA dla dzieci i dorosłych ,ABC żeglarstwa dla najmłodszych oraz rejsy po j. Wicko kutrem gaflowym s/y MAGOLA ŁĄCKO 3 km od JAROSŁAWCA. Morze i jezioro w jednym. Chcielibyśmy zachęcić państwa do skorzystania z naszej oferty. Zaczynamy już od maja. Oferta skierowana do grup zorganizowanych (zielone szkoły, kolonie, spotkania integracyjne) i osób indywidualnych. Więcej na stronie www.magola.entro.pl
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych