Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Ogród Zoologiczny, Gdańsk - Oliwa

Ogród Zoologiczny, Gdańsk - Oliwa  
Miejscowoœć: Gdańsk - Oliwa
 
Województwo: pomorskie
 
Lokalizacja: Okolice Gdańska
 
Kategoria: edukacja
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: toja1358 (2106 pkt, 2 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Kwatery nad morzem »
 
Opis Zdjęcia (69) Komentarze (0) Mapa
Gdańskie ZOO jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Słynie z pięknego, naturalnego krajobrazu. Na obszarze 136 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją.
Inicjatywa utworzenia na terenie Oliwy ogrodu zoologicznego zrodziła się u schyłku lat 40 ubiegłego stulecia i została gorąco poparta przez mieszkańców Trójmiasta. Początkowo niechętne temu projektowi władze wyraziły pod koniec 1953 roku zgodę na założenie w Gdańsku ogrodu zoologicznego. Przeznaczono na ten cel teren parkowo - leśny, położony niedaleko centrum Oliwy, w Dolinie Leśnego Młyna. Uroczyste otwarcie gdańskiego ZOO nastąpiło 1 maja 1954 roku. Pierwszymi jego mieszkańcami zostały ofiarowane przez mieszkańców Trójmiasta małe zwierzęta: króliki, świnki morskie, lisy, sarenki, bażanty, a także małpki i papugi darowane przez marynarzy. Obecnie w oliwskim ogrodzie zoologicznym możemy oglądać 201 gatunków zwierząt (ponad 1000 szt.). Dobrze rozwinięta infrastruktura, liczne altanki do wypoczynku, ławeczki, gastronomia, otwarty niedawno Park Dinozaurów i park linowy o wdzięcznej nazwie „Małpi Gaj” przyciągają zwiedzających. Można tu również obejrzeć wystawę sprzętu gospodarczego, używanego w latach sześćdziesiątych XX wieku w tutejszym ogrodzie. Dla najmłodszych otwarto "Małe zoo", które cieszy się ogromną popularnością, a dla potrzeb dydaktycznych salę multimedialną, w której odbywają się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.
Oliwskie ZOO jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), dzięki czemu może uczestniczyć w kilkunastu Europejskich Programach Hodowlanych (EEP) dla ginących gatunków.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych